tel.: +48 505 99 10 25
pn.- pt. 8.00 - 20.00

Stomatologia zachowawcza nosi również nazwę stomatologii ogólnej, a jej podstawowym zadaniem jest zapobieganie chorobie próchnicowej, w której skład wchodzi sama profilaktyka oraz leczenie próchnicy. Stomatologia zachowawcza obejmuje zarówno leczenie chorych zębów, które już zostały zaatakowane przez próchnicę, a także jej zadaniem jest odbudowanie tkanek zęba przy pomocy materiałów światłoutwardzalnych, czyli wypełnień. Ostatnim podstawowym zadaniem stomatologii zachowawczej jest endodoncja, czyli nazywana potocznie leczeniem kanałowym.

 

Aby dokładnie zrozumieć jak ważną rolę odgrywa stomatologia zachowawcza należy przyjrzeć się procesom zachodzącym w jamie ustnej. Za próchnicę oraz inne schorzenia, które przyprawiają pacjentów o przysłowiowy ból głowy odpowiadają bakterie. Z jakimi schorzeniami może się zmagać człowiek? Chodzi między innymi o choroby dziąseł oraz przyzębia, bardzo nieprzyjemny zapach z ust, który nie ma nic wspólnego ze spożywanym jedzeniem bądź brakiem szczotkowania zębów. Poza wymienionymi chorobami, bakterie występujące w jamie ustnej są także odpowiedzialne za choroby nerek, serca oraz stawów. Na podstawie powyższych przykładów widać, że nie wolno lekceważyć próchnicy, gdyż może ona wpłynąć nie tylko na stan uzębienia, ale także na samopoczucie i schorzenia związane z innymi narządami w organizmie. Wyleczenie próchnicy, która zaatakowała zęby jest warunkiem zdrowego oraz olśniewającego uśmiechu, ale także wpływa w bezpośredni sposób na zdrowie człowieka.

 

Aby próchnica mogła być leczona w bardziej efektywny sposób, nasza klinika postarała się o najlepszy sprzęt oraz materiału, których jakość zostaje potwierdzona zarówno przez producentów, jak i specjalistów. Wspomniane materiały są wykorzystywane w usuwaniu chorych tkanek zęba, które zostają zastąpione wypełnieniem. Dentysta przed wykonaniem zabiegu dokonuje znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjent nie musi obawiać się bólu oraz nieprzyjemności związanych z wizytą. Pacjent ma możliwość wybrania metody znieczulenia, ale o tym poinformuje lekarz usuwający próchnicę.

 

Nasza klinika używa tylko i wyłącznie profesjonalnych oraz cieszących się największą popularnością wypełnień światłoutwardzających, co umożliwia zachowanie naturalnego wyglądu zęba, zarówno za sprawą koloru, jak i połysku. Odpowiednia technika oraz sprzęt sprawiają, że pacjenci uzyskują idealne  imitacje naturalnego uzębienia. Stomatolog posiada duży wybór odcieni wypełniania, dlatego pacjent ma pewność, że zostanie ono perfekcyjnie dopasowane do kolorytu jego zębów, a dzięki temu pewność siebie związana z atrakcyjnym uśmiechem może mu towarzyszyć przez długie lata.

 

W skład naszego zespołu wchodzą utalentowani dentyści, którzy posiadają już lata doświadczenia oraz bezustannie pragną poszerzać i szkolić własne umiejętności, a pomocą służą miłe oraz niezwykle pomocne asystentki oraz higienistki, które razem ze stomatologiem upewniają się, że odbudowany ząb wygląda tak jak prawdziwy. Naturalny wygląd, zachowanie funkcjonalności zęba oraz odpowiednia estetyka to podstawowe cele, które są przestrzegane przez wszystkich specjalistów, których można spotkać w naszej klinice.

 

Stomatologia zachowawcza wykonuje takie zabiegi jak:

- wypełnienia stałe światłoutwardzalne,

- wypełnienia stałe, które zostają wzmocnione przy pomocy ćwieków wykonanych z włókna szklanego,

- wypełnienia czasowe,

- endodoncja, czyli leczenie kanałowe,

- reendodoncja – ponowne wykonanie leczenia kanałowego,

- leczenie nadwrażliwych zębów,

- leczenie kieszenie dziąsłowych,

- szynowanie zębów, które się chwieją,

- obudowanie korony zęba,

 

Doskonale wyszkolony zespół sprawi, że oprócz idealnego uzębienia, które zostanie pozbawione próchnicy, wizyta przebiegnie w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu pacjent nie musi zmagać się ze stresem oraz niedogodnościami.