tel.: +48 505 99 10 25
pn.- pt. 8.00 - 20.00

Dbanie o zęby to jedno z podstawowych zadań, które musi zostać przekazane dziecku, gdyż jest gwarancją dobrego zdrowia oraz samopoczucia, a na dodatek ładnego wyglądu. Zadbane zęby kojarzą się ludziom z osobami o wysokiej kulturze osobistej oraz nienagannych manierach, a oprócz tego na uśmiech oraz zęby zwraca się uwagę w pierwszej kolejności w trakcie poznawania nowej osoby.

 

Rodzice doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego robią wszystko, aby ich pociechy od najmłodszych lat na bieżąco dbały o uzębienie, gdyż raz wyrobione nawyki pozostaną z nimi na całe życie.

 

Dlaczego dobrze jest udać się z dzieckiem na wizytę do dentysty?

 

Oprócz podstawowych umiejętności, które posiada każdy dentysta, specjaliści pracujący w stomatologii dziecięcej przechodzą większą ilość szkoleń, które skupiają się na leczeniu zębów u młodszych pacjentów. Jednakże, umiejętności mimo wszystko nie odgrywają największej roli, kiedy w grę wchodzi wizyta u dentysty przez kilkuletnie dziecko, z tego względu, że istnieje małe prawdopodobieństwo, że zęby będą chore. Wizyta ma więc z reguły charakter profilaktyczny, gdzie stomatolog musi posiadać odpowiednie podejście do dzieci. Tak właśnie sytuacja przedstawia się w naszej klinice.

 

Zadaniem zarówno dentystów, jak i asystentek jest upewnienie się, że kontrola uzębienia przebiega w przyjaznej, miłej oraz przyjemnej atmosferze. W trakcie wizyty, dziecko ma możliwość zadawania pytań, zostaje posadzone na fotelu dentystycznym, miły dentysta sprawdza stan ząbków, jednocześnie objaśniając jakie czynności wykonuje, a także na czym polega jego praca. Fachowe podejście sprawia, że dziecko nie odczuwa lęku przed dentystą, a wręcz przeciwnie - wizyta jest kojarzona jako przyjemne, interesujące doświadczenie.

 

Kolejny cel, który przyświeca stomatologii dziecięcej naszej kliniki to ograniczenie bólu, strachu, a także łez najmłodszych pacjentów, co sprawia, że trauma nie przenosi się na dorosłe życie człowieka i wizyta w gabinecie dentystycznym nie wywołuje strachu oraz nerwów. Te uczucia nie są potrzebne, tym bardziej, że dentyści mają do dyspozycji innowacyjne, ale jednocześnie bezpieczne dla dzieci metody do znieczulania, a także techniki sprawiające, że zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu uśmiech nie będzie schodził dziecku z twarzy.

 

Stomatologia dziecięca jest lepszym rozwiązaniem dla pociechy niżeli odwiedzenie lekarza, którego odwiedzają tylko dorośli, gdyż różnica w podejściu oraz brak wspomnianych powyżej technik może odbić się negatywnie na doświadczeniach dziecka. Negatywnie wrażenia utrudnią również rodzicom dbanie o żeby pociechy zęby. Inwestycja w zdrowie dziecka oraz kształtowanie dobrych nawyków przez zabieranie go do dentysty przyniesie korzyści w przyszłości, a także mniej zmartwień i bólu zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

 

Jeśli dziecko od najmłodszych lat będzie widywało się z panią bądź panem dentystą, zda sobie sprawę, że jest to lekarz, którego odwiedza się nie tylko w momencie bólu zęba, ale również na regularną wizytę raz na pół roku.

 

Jakie usługi oferowane są dla najmłodszych pacjentów?

- ortodoncja,

- zabiegi stomatologiczne wykorzystujące gaz rozweselający (nie jest on pod żadnym pozorem szkodliwy dla dziecka),

- bezbolesne znieczulenie 

- leczenie siekaczy u dzieci, kiedy miało miejsce częściowe bądź całkowite odłamanie korony (również bezbolesne),

- wypełnianie zębów mlecznych przy pomocy kolorowych światłoutwardzalnych plomb.

 

 

Wspomniane wypełnienia dostępne są w wielu kolorach, a dentysta zawsze pyta o ulubiony kolor dzielnego pacjenta, który podał się bez większych protestów leczeniu zębów.

. Klinika zapewnia profesjonalnych dentystów oraz asystentki, które dzięki wieloletniemu warsztatowi wiedzą w jaki sposób podejść do dziecka, aby oni od najmłodszych lat traktowali ich jak przyjaciół, a nie wrogów.