tel.: +48 505 99 10 25
pn.- pt. 8.00 - 20.00

Krzywe uzębienie już od wielu lat nie jest problemem z którym musi żyć zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Większość ludzi rodzi się z zębami, które nie są ustawione we właściwych pozycjach, czasem jest to połączone z wadą zgryzu, a w jeszcze innych przypadkach zęby nie wyrosły do końca i tylko i wyłącznie noszenie aparatu ortodontycznego jest w stanie zmienić uśmiech takiej osoby.

 

W naszej klinice wykształceni oraz posiadający niezbędną wiedzę oraz umiejętności ortodonci zajmują się nie tylko ortodoncją, ale oprócz tego również stomatologią zachowawczą, co sprawią, że w jednym miejscu wykonane zostaną wszystkie czynności w jamie ustnej, które umożliwią olśniewanie uśmiechem. Fachowa pomoc sprawia, że aparaty ortodontyczne zostają właściwie dopasowane do indywidualnego pacjenta oraz jego potrzeb, a więc chodzi o tryb życia i oczekiwania względem własnego uzębienia. W skład oferty kliniki wchodzą zarówno aparaty stałe, jak również modele na wyciąganie oraz aparaty ortodontyczne Incognito 3M.

 

Sukces dobrego ortodonty to umiejętności oraz sprzęt, a jeszcze lepiej, kiedy dostępny jest zespół składający się zarówno z ortodontów, jak i z dentystów. Ich połączone wysiłki sprawią, że uśmiech pacjentów jest nie tylko zadbany, ale także olśniewający oraz biały. To zadanie, które stawia sobie na celu każdy pracownik naszej kliniki, gdzie doświadczenie jest połączone z bezustanną chęcią szkolenia się oraz wykorzystywaniem najbardziej nowoczesnych technik oraz metod w trakcie leczenia krzywego uzębienia.

 

Jak wygląda wizyta u ortodonty?

 

Pierwsza wizyta jest związana z poznaniem oczekiwań pacjenta, a także dokładnym zapoznaniem się z problemem, jego rozmiarami oraz ewentualnie, niezbędnymi zabiegami, które muszą być wykonane przed przejściem do kolejnego etapu. Diagnostyka rentgenowska również odgrywa ważną rolę, gdyż umożliwia ona dokładne zapoznanie się ze stanem uzębienia, wliczając w to kości. Następnie w porozumieniu z pacjentem odbywa się wybór metody leczenia,  co jest uwarunkowane wielkością problemu oraz wspomnianymi wcześniej oczekiwaniami. Kiedy aparat zostanie założony, niezbędna jest bezustanna opieka, gdzie wizyty odbywają się w regularnych odstępach czasu czyli między 4 a maksymalnie 8 tygodni , aż do momentu, kiedy zęby znajdują się w pożądanych pozycjach i można ściągnąć aparat. Kiedy aparat zostaje ściągnięty, pacjent otrzymuje szyny retencyjne, które zapobiegają ponownemu krzywieniu się zębów.

 

Aparat ortodontyczny – w jakim wieku?

 

Nie istnieją żadne bariery dotyczące zakładania aparatu na zęby. Najmłodsi pacjenci mają skończone dopiero 8 lat, a najstarsi nawet 40 czy 50. Aparat może zostać założony, kiedy wszystkie zęby pacjenta są w dobrym stanie, wszystkie chore zęby zostały wyleczone oraz zaplombowane, a także są one na tyle mocne, że aparat stały nie wpłynie negatywnie na ich kondycję. Warto pamiętać, że założenie aparatu ortodontycznego jest związane z uzyskaniem pięknego, prostego uśmiechu, który sprawia, że człowiek czuje się pewniejszy siebie, atrakcyjniejszy oraz częściej się uśmiecha. Po ściągnięciu aparatu istnieje możliwość na dodatkowe wybielenie zębów, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie oprzeć się takiemu uśmiechowi!

 

To jedno z zadań naszych dentystów oraz ortodontów, aby pacjenci zrozumieli, że wiek nie jest już dłużej przeszkodą uniemożliwiającą spełnienie marzeń o olśniewającym uzębieniu, tym bardziej przy pomocy nowoczesnych technik oraz metod, które można znaleźć w naszej klinice. 

 

Leczenie ortodontyczne w naszej klinice to połączenie doświadczonego personelu, posiadającego nieocenione umiejętności, które wraz z nowoczesnymi metodami wykorzystywanymi w trakcie leczenia sprawią, że efekty przerastają oczekiwania, nawet w sytuacjach, które na pierwszy rzut oka wydają się bez wyjścia.