tel.: +48 505 99 10 25
pn.- pt. 8.00 - 20.00

Implantologia musi być wykonana przez doświadczonego chirurga, gdyż tylko w takiej sytuacji pacjent czuje się komfortowo oraz ma poczucie bezpieczeństwa. Dlatego właśnie należy wybrać naszą klinikę, gdyż wiele lat doświadczeń jest połączone z bieżącym uczestniczeniem w szkoleniach oraz warsztatach, co pozwala na wykonanie najlepszej z możliwych implantologii.

 

Jakie występują rodzaje implantów w klinice… ?

 

W naszej klinice korzysta się z implantów AB, ASTRA TECH, a także STRAUMANN. Wybór ten nie jest bezpodstawny. Implanty słyną ze swojej wręcz niezłomnej jakości, dzięki czemu piękny wygląd idzie w parze z bezpieczeństwem. Należy również wspomnieć, że można wybierać wśród wielu opcji protetycznych, dzięki czemu nie istnieje żaden problem w dopasowaniu koron ,mostów  do indywidualnego stanu uzębienia. Wszystko to jest połączone ze znakomitą ceną, którą zachwyci niejednego pacjenta. Każdy pacjent zostaje potraktowany w indywidualny sposób, dlatego stanie się on właścicielem idealnie pasującego systemu implantologicznego.

 

Co to takiego implant?

 

Dwa najbardziej popularne rodzaje implantów to tytanowe oraz ceramiczne. Tytanowe implanty pojawiły się na rynku jako pierwsze i już od ponad 50 lat cieszą się niezmienną popularnością. Jednakże, nie tak dawno miało miejsce opracowanie formuły na cyrkonowe implanty, które różnią się przede wszystkim kolorem i ich pojawienie się sprawiło, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o założeniu implantów. Implant zostaje wszczepiony w kość, w tym samym miejscu, w którym w przeszłości występował ząb, czyli spełnia takie samo zadanie, jak korzeń zęba, a jednocześnie stanowi podstawę dla korony zęba . Z implantów korzysta się w sytuacji, kiedy pacjent utracił jeden ząb, kilka zębów, albo nie posiada zębów wcale. Dzięki odpowiedniemu skonstruowaniu implantów, po odczekaniu niezbędnego okresie czasu, następuje jego całkowite zrośnięcie z kością zęba, dlatego korony oparte na implantach funkcjonują tak samo jak naturalne zęby. Poleca się, aby implanty założyć, jak najwcześniej od usunięcia zęba, jednakże chirurdzy pracujący w naszej klinice wykonują zabieg również dla osób, które od wielu lat nie posiadają uzębienia.

 

Jak wyglądania zabieg wszczepiania implantów?

 

W pierwszej kolejności ma miejsce wizyta konsultacyjna, gdzie rozmowa z lekarzem umożliwia określenie planu leczenia, który jest zgodny z pragnieniami oraz oczekiwaniami pacjenta. W trakcie wizyty ma miejsce precyzyjne zbadanie jamy ustnej, a także chirurg wykonuje diagnostykę radiologiczną. Dzięki wnikliwym badaniom istnieje możliwość na określenie stanu oraz jakości kości, dzięki czemu implant może zostać wykonany we właściwy sposób.

 

W drugiej kolejności zostaje wykonany zabieg. Kiedy w grę wchodzi klasyczny zabieg wszczepienia  implantów należy odrobinę odsłonić kości, żeby umożliwiło to wykonanie w niej otworu. Otwór jest przeznaczony dla wszczepu. Po zakończeniu tej czynności pacjent potrzebuje czasu na rekonwalescencję, w trakcie którego dochodzi do trwałego zrostu implantu z kością. Czas ten może się wahać między 3 a 6 miesięcy, a jest on ściśle związany z miejscem, gdzie implanty zostały wszczepione. To właśnie implanty stają się podporą dla nowych zębów, które pojawią się w jamie ustnej pacjenta po kilku miesiącach.

 

Pacjenci odczuwają stres przez zabiegiem, jednakże jest on bezpodstawny, gdyż zabieg wszczepienia implantu jest całkowicie bezbolesny, a to wszystko dzięki odpowiednim metodom znieczulającym. Dolegliwości po zabiegu z reguły odrobinę dają się we znaki, jednakże można sobie z nimi porazić, dzięki skorzystaniu ze standardowych środków przeciwbólowych.

 

Nowe zęby zostają stworzone z porcelany, w taki sposób, aby zapewnić możliwie największe zadowolenie pacjenta, zarówno ze względu na kształt, jak i kolor oraz wielkość zębów.